Przystanek pierwszy  - wrzesień

Kalendarz pasjonata kosmetyki i kosmetologii zapełnia się już od września. Pierwsza bowiem powakacyjna impreza będzie miała miejsce w Warszawie w dniach od 26.09 do 27.09.2015 r. Mowa tu oczywiście o Beaty Forum & Spa. Międzynarodowe Targi i Kongres Branży Kosmetycznej odbędą się w stolicy, w Centrum Targowo – Kongresowym, przy ul. Marsa 56c. 

Czego możemy oczekiwać po wydarzeniu otwierającym branżowy sezon jesienno-zimowy? Oczywiście obecności wielu firm kosmetycznych prezentujących swoje najnowsze produkty i zabiegi. Ponadto organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w Międzynarodowym Kongresie Kosmetycznym IFC, Międzynarodowym Kongresie Pielęgnacji Stóp i Podologii, Sympozjum Medical Beauty i Kongresie Beauty & Spa. Na tym nie koniec atrakcji, warto przyjrzeć się rywalizacji w Mistrzostwach FacePainting Trophy, Mistrzostwach Manikiuru Hybrydowego Black & White, Polskich Mistrzostwach Przedłużania Rzęs, czy Mistrzostwach Polski w Makijażu permanentnym. Szykuje się nam też spotkanie z gwiazdą wizażu - Lan Nguyen –  Grealis oraz wiele innych wykładów. Jest w czym wybierać, prawda?

Szczegółów szukaj tutaj >>

Przystanek drugi – październik

W tym miesiącu rezerwujemy obowiązkowo dwa weekendy. Pierwszy na event, który odbędzie się w dniach od 03.10 do 04.10.2015 r. Wtedy też wszystkie drogi prowadzą do Gdańska, na 18. Targi Kosmetyczne i Fryzjerskie URODA. Na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich, przy ul. Żaglowej 11 spotykamy się, by uczestniczyć w takich wydarzeniach jak: 16. Mistrzostwa Makijażu Kobiety Dojrzałej, 5. Otwarte Mistrzostwa Wizażu i Stylizacji, 18. Polskie Mistrzostwa Zdobienia Paznokci, Nail Art Poland i International Nail Art Championships, 12. Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Pink&White, 4. Ogólnopolskie Mistrzostwa w Makijażu Permanentnym oraz 4. Ogólnopolski Kongres Wizażystów. Odbędą się również warsztaty makijażu i konkurs dla wystawców na najciekawszy produkt – Uroda 2015. Oj, będzie się działo!  

Szczegółów szukaj tutaj >> 

Co jeszcze będzie się działo w październiku? Oczywiście IV edycja Edukacyjnego Kongresu Kosmetycznego, który odbędzie się w dniu 11 października 2015 roku w Hotelu Lord w Warszawie. Uczestnictwo w wydarzeniu, to doskonała okazja, by poszerzyć swoją branżową wiedzę z zakresu zabiegów kosmetycznych, podologii, kosmetyki naturalnej, medycyny estetycznej i anti-agingo raz Wellness & SPA. Informacje podane będą w formie interesujących wykładów oraz prezentacji ofert firm kosmetycznych, a towarzyszyć im będzie wystawa produktów do profesjonalnej pielęgnacji, połączona z ich sprzedażą ze specjalnymi rabatami. To jak, kosmetolodzy, kosmetyczki, podolodzy, właściciele gabinetów, producenci, dystrybutorzy, uczniowie i studenci, widzimy się na miejscu?

Szczegółów szukaj tutaj >>

Przystanek trzeci – listopad

To się dopiero nazywa jesienny wysyp, wysyp imprezowy oczywiście. W listopadzie nudzić się na pewno nie będziemy, już o to zadbają szanowni organizatorzy targów. Jako pierwsi atrakcji dostarczać będą nam przedstawiciele 32. Międzynarodowego Kongresu i Targów Kosmetologicznych LNE & spa. Już od 14 do 15 listopada w Expo Kraków spotkamy się w gronie 6000 profesjonalistów z całej Polski, którzy odwiedzają zarówno kongres jak i targi. Na miejscu, tradycyjnie, moc atrakcji dla ciekawskich, od konferencji kongresowych (wykłady, panele dyskusyjne, pokazy masażu) począwszy, przez Sympozjum Podologiczne, Forum Manicure-Pedicure, Premierowe prezentacje firmowe, Atelier kongresowe, a na Ogólnopolskich Mistrzostwach Makijażu i Stylizacji Art Visage Pro skończywszy. Jeśli dodamy do tego ponad stu wystawców reprezentujących najlepsze firmy kosmetyki profesjonalnej, to o nudzie nie ma mowy. Kto się wybiera, ręka w górę!

Szczegółów szukaj tutaj >>

W weekend 21 – 22 listopada szykują się nam aż dwie imprezy. Zainteresowani łowcy atrakcji będą musieli więc wybierać pomiędzy Sosnowcem a Rzgowem. Ale zacznijmy od Śląska, gdzie na terenie EXPO SILESIA w Sosnowcu, przy ul. Braci Mieroszewskich 124 odbędzie się Festiwal Hair FAIR i Beauty FAIR. Szczegóły programu nadal nie są znane, powinniśmy poznać je we wrześniu lub na początku października. Tymczasem możemy przypuszczać, że podczas wydarzenia, jak co roku, więcej atrakcji mogą się spodziewać fryzjerzy niż kosmetolodzy. Do grupy tych pierwszych skierowane są bowiem takie konkursy jak Konkurs o Puchar Śląska 2015 we fryzjerstwie, Top City MASTER i TOP CITY YOUNG – Mistrzostwa fryzjerskie, a dla pozostałych przedstawicieli branży zdrowia i urody skierowane mają być Mistrzostwa w fantazyjnym zdobieniu paznokci. Natomiast licznie przybyli wystawcy mogą liczyć na zainteresowanie zwiedzających i uczestnictwo w konkursie na najlepszy produkt. Czekacie na więcej informacji? My też.

Szczegółów szukaj tutaj >>

Równocześnie odbywającym się wydarzeniem będą TARGI HEALTH&BEAUTY SHOW. Osoby, które bliżej niż do Sosnowca mają do Rzgowa, na teren PtakExpo przy ul. Żeromskiego 6 powinny w dniach 21 – 22 listopada bawić się wyśmienicie. Do ich dyspozycji będą bowiem trzy główne strefy tematyczne: Beauty, Fitness i Dieta. Jak zapewniają organizatorzy, na targach zaprezentowana zostanie najnowsza oferta producentów i dystrybutorów linii kosmetycznych. Ponadto będą miały tu miejsce prezentacje kosmetyczne oraz fryzjerskie, pokazy taneczne i fitness, nie zabraknie spotkań z osobistościami z branży kosmetyki oraz specjalistami w dziedzinie kosmetologii , jak również medycyny estetycznej. To jak? Każdy znalazł coś dla siebie? Jasne!

Szczegółów szukaj tutaj >>

Na tym nie koniec listopadowych atrakcji. Pasjonaci branżowych nowości, w ostatni weekend tego miesiąca powinni tłumnie przybyć do Warszawy, na Międzynarodowe Targi Kosmetyki, Beauty & Spa ESTETIC SHOW. W dniach 28 – 29 listopada, na terenie EXPO XXI, przy ul. Prądzyńskiego 12/14 (Hala nr 1) nastąpi połączenie czterech najważniejszych segmentów branży beauty: kosmetyki, spa&wellnes, medycyny estetycznej oraz biznesu. Po udanym, majowym debiucie impreza nie obniża lotów. Listopadowa edycja zaskoczy nas ilością wykładów, konferencji merytorycznych oraz prezentacji wystawienniczych. Całość okraszona przyjemną rywalizacją w postaci mistrzostw i konkursów (między innymi makijażu, zdobienia paznokci, przedłużania rzęs). Co warte podkreślenia, nowością jesiennej edycji ESTETIC SHOW będą certyfikowane warsztaty technik kosmetycznych i makijażu. Zapowiada się niezła zabawa. Idziemy?

Szczegółów szukaj tutaj >>

Przystanek czwarty – grudzień 

Powoli zbliżamy się do końca podróży, przed nami jeszcze jedna stacja – Kielce, a tam Salon Kosmetyki i Fryzjerstwa Ślubnego VENUS. Jak zdążyliście się pewnie zorientować znane branżowe targi zmieniły charakter, z wydarzenia skierowanego do pasjonatów kosmetyki i fryzjerstwa przerodziły się w event dedykowany przyszłym pannom młodym. W dniach 12-13 grudnia 2015 r. na terenie Targów Kielce, przy ul. Zakładowej 1 kobiety marzące o perfekcyjnym ślubie spotkają się z ekspertami fryzjerstwa, kosmetyki, makijażu. Warto się zameldować na miejscu? Trudno powiedzieć, ale wspomnieć na temat wydarzenia nie zaszkodzi.  

Szczegółów szukaj tutaj >>

Komu w drogę, temu czas

Wrzesień właśnie się rozpoczął, a wraz z nim mnóstwo nowych, zawodowych wyzwań. Żeby im podołać musimy być na bieżąco z jesiennymi trendami i nowościami, dlatego obecność na targach branżowych w drugiej połowie roku jest obowiązkowa. Mamy nadzieję, że spotkamy się z Wami na jednej z szykujących się imprez, dlatego już pakujemy walizki, uzupełniamy kalendarz spotkań i pędzimy na spotkania z innymi, żądnymi wiedzy. Do zobaczenia!