Dla branżowych specjalistów, którzy w sektorze zdrowia i urody funkcjonują od lat, to banalne pytania. Jednak dla większości społeczeństwa kosmetolog nadal jest obiektem nieskategoryzowanym, zagadnieniem, z którym należy się oswoić.

Wiemy już, że osób zainteresowanych, mających ochotę spotkać się oko w oko z profesjonalistami od prawidłowej pielęgnacji jest całkiem duże grono. Dla nich właśnie organizujemy w ramach akcji informacyjnej "Kosmetolog to nie kosmita" bezpłatne konsultacje kosmetologiczne pod nazwą "Wieczór urody". Z naszym przedsięwzięciem gościć będziemy w dwóch miastach – Sosnowcu i Katowicach. 

Czego spodziewać się mogą uczestnicy konsultacji?

Dużej garści wiedzy o prawidłowej pielęgnacji cery w warunkach domowych oraz szczegółowych informacji dotyczących doboru odpowiednich zabiegów w gabinecie kosmetycznym.

Spotkania w ramach "Wieczoru urody" podzielone są na trzy panele tematyczne

Pierwsza część poświęcona jest ogólnym zasadom prawidłowej pielęgnacji cery. Profesjonalnemu doborowi kosmetyków do demakijażu oczu i twarzy, zasadom nakładania kremu, tak aby już podczas jego aplikacji pobudzić skórę do skutecznej absorpcji składników aktywnych, wygładzić zmarszczki oraz odmłodzić kontury twarzy. Nie zabraknie również informacji na temat odpowiedniego złuszczania skóry twarzy. Mowa tu o rodzajach peelingów do pielęgnacji domowej oraz ich doborze w zależności od rodzaju cery, jej potrzeb, jak również problemów. Wykład kończy prezentacja oraz omówienie masek do pielęgnacji domowej. 

Druga część w całości poświęcona jest uczestnikom spotkania i przeznaczona na indywidualne konsultacje kosmetologiczne. Po demakijażu kosmetolog przeprowadzi diagnozę cery, określi jej potrzeby pielęgnacyjne oraz dobierze indywidualny program naprawczy cery.

Natomiast w trzeciej części spotkania każdy uczestnik dostanie spersonalizowaną receptę, w której zostanie wypisany rodzaj cery, rodzaje składników aktywnych, których należy poszukiwać na etykietach preparatów pielęgnacyjnych oraz wskazówki, czego się wystrzegać zaopatrując swoja domową kosmetyczkę.

Co warto wiedzieć

• Uczestnictwo w "Wieczorze urody" jest całkowicie bezpłatne.

• Spotkanie oraz konsultacje prowadzi oraz koordynuje jeden lub dwóch doświadczonych kosmetologów.

• Na "Wieczór urody" należy zarezerwować dwie godziny.

• Grupy liczą od 4 do 5 osób.

• Istnieje możliwość rezerwacji spotkania tylko dla Ciebie i Twoich przyjaciół.

• Spotkanie ma charakter edukacyjny, ale bardzo dbamy o to, żeby odbywało się w miłej atmosferze, dlatego możesz się spodziewać dobrej kawy oraz słodkiego poczęstunku.

• Każdą konsultację kosmetologiczną kończy wydanie recepty urody, która jest swoistą skarbnicą wiedzy na temat własnej skóry, dzięki niej dowiesz się jaki masz rodzaj cery, poznasz zalecenia i przeciwwskazania do jej pielęgnacji.

• Na wybranych konsultacjach będzie gościł również podolog, który opowie o profesjonalnej pielęgnacji stóp!

• Akcja trwa od listopada 2015 r. do końca grudnia 2015 roku.

• W sprawie rezerwacji terminu prosimy o kontakt na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu 537 558 058.

A Wy kosmetolodzy, specjaliści, profesjonaliści z branży urody co myślicie o takich spotkaniach konsultacyjnych? Czy "Kosmetolog to nie kosmita" jest akcją z potencjałem odczarowania jednego z bardziej tajemniczych zawodów?

 

Zespół „Dla salonu”